ŁATWE RATY DO ZAPŁATY

Już dziś sprawdź czy możesz dokonać zakupów na raty. Czytaj wiecej »

TECHNIKA GRZEWCZA

W naszej ofercie posiadamy szeroką gamę kotłów dolnego i górnego spalania na paliwa stałe oraz kotły elektryczne i gazowe. W ofercie równie wszystkie akcesoria do wyposażenia kotłowni. Czytaj wiecej »

TECHNIKA ELEKTRYCZNA

W naszej ofercie posiadamy szeroką gamę produktów takich jak przewody, złączki, bezpieczniki, puszki itp Czytaj wiecej »

SYSTEMY WENTYLACYJNE

W naszej ofercie posiadamy szeroką gamę kratek wentylacyjnych, kanałów wentylacyjnych, łączeń oraz elektryczne wentylatory powietrza Czytaj wiecej »

SYSTEM KOMINOWY

W naszej ofercie posiadamy szeroką gamę pustaków keramzytowych, wkładów ceramicznych otulin itp.. Czytaj wiecej »

Narzędzia

W naszej ofercie można nabyć narzędzia drogą kupna lub lub drogą wypożyczenia Czytaj wiecej »

AKCESORIA OGRODNICZE

W naszej ofercie szeroki wybór złączek ogrodniczych, węży, pistoletów itp. Czytaj wiecej »

SYSTEM KOMINOWY Z BLACH KWASO I ŻAROODPORNYCH

Czytaj wiecej »

 

CENTRALNE ODKURZACZE

Odkurzacze domowe

strona producenta

Odkurzacze centralne Variovac to synonim mocy, niezawodności, nowoczesności i komfortu sprzątania. Ogromna moc ssąca to jedna z podstawowych zalet tych urządzeń.
Wyjątkowość oferty Variovac to między innymi możliwość regulacji siły ssącej każdego z odkurzaczy, a także jedyny na świecie system VIP będący efektem połączenia wieloletniego doświadczenia oraz najnowocześniejszych technologii.Szeroka gama jednostek Variovac obejmuje dwie linie Classic oraz Premium. Linia Classic to trzy modele dla obiektów o powierzchni sprzątania do 400 m2 wyposażone w standardowy tłumik hałasu z PCV. Linia Premium obejmuje cztery jednostki jednosilnikowe oraz dwie jednostki dwusilnikowe serii VIP. Odkurzacze te wyposażone są w zintegrowany lub stalowy tłumik hałasu oraz komplet worków na śmieci typu EasyClean wraz z rozpinaczami. EasyClean to opatentowany system, który pozwala na bezpyłowe usuwanie zabrudzeń z odkurzacza centralnego.
Ilość innowacyjnych rozwiązań technologicznych w jednostkach serii Premium VIP pozwala na stwierdzenie, że są to obecnie najnowocześniejsze odkurzacze centralne na rynku.

 

Podstawowe zalety jednofazowych odkurzaczy centralnych Variovac

 • Najwyższy stopień kontroli jakości: certyfikaty VDE, GS (Geprüfte Sicherheit) oraz CE
  Każdy odkurzacz centralny Variovac zostaje poddany 5-krotnej kontroli jakości podczas procesu produkcji. Po przejściu pozytywnie testów zostaje oddany do sprzedaży. Protokół kontroli znajduje się przy każdym egzemplarzu odkurzacza.
 • Made in Germany
  Odkurzacze Variovac są produkowane w nowoczesnej fabryce w Niemczech co zapewnia ich doskonałą jakość i trwałość. Standardowa gwarancja na jednostki centralne Variovac wynosząca 5 lat może zostać wydłużona nawet do 20 lat.
 • Moc pod kontrolą
  Wszystkie jednostki centralne Variovac posiadają silniki z funkcją regulacji mocy ssącej w pełnym zakresie.
 • Soft – start silnika
  Wszystkie jednostki centralne Variovac posiadają silniki z funkcją płynnego rozruchu co powoduje mniejsze skoki napięcia oraz wydłuża żywotność odkurzaczy.
 • Opóźnione wyłącznie turbin(jednostki Premium VIP)
  Po wyłączeniu odkurzacza pracuje on jeszcze przez 3-4 sekundy. Dzięki temu zabrudzenia nie pozostają w instalacji ssącej PCV.
 • Niezależne chłodzenie turbin
  Wszystkie silniki posiadają chłodzenie powietrzem z otoczenia. Dzięki temu znacznie zwiększa się żywotność turbin.
 • Antywibracyjny wlot ssący
  Dzięki temu drgania z jednostki nie są przenoszone na instalacje PCV.
 • Super tłumienie dźwięku < 60dB (jednostki Premium)
  Poziom hałasu mierzony w odległości 1m od odkurzacza wg normy DIN EN ISO 3744. Specjalny zintegrowany lub stalowy tłumik (kl.A2 wg DIN 4120) praktycznie całkowicie eliminuje dźwięk turbin. Dzięki temu nie będziemy przeszkadzać sąsiadom podczas odkurzania.
 • Klasa zabezpieczenia elektrycznego IPX 4
  Oznacza to, że odkurzacz Variovac możemy spryskać wodą i mimo to nie będzie stanowić żadnego zagrożenia dla Państwa rodziny.
 • Automatyczne szczotki silnika
  Po kilku latach użytkowania odkurzacza szczotki węglowe silnika automatycznie się wyłączają. Dzięki temu po wymianie tego elementu silnik bez przeszkód może pracować dalej.
 • Zmywalny, poliestrowy wkład filtracyjny
  Filtr możemy czyścić pod bieżącą wodą (co 2-3 lata) bez konieczności zakupu nowego.
 • Materiał filtracyjny BIA C-Kategorii
  Filtry Variovac nadają się do pomieszczeń mieszkalnych (są nieprzepuszczalne dla cząstek >0,2µm). Pozwala to na wdmuchiwanie oczyszczonego powietrza np. do garażu w celu ograniczenia strat ciepła.
 • Ochrona filtra
  Stalowy kołnierz chroni wkład filtracyjny przed uszkodzeniami mechanicznymi.
 • Technika cykloniczna
  Odkurzacze Variovac wykorzystują najnowsze osiągnięcia w zakresie separacji cyklonicznej zanieczyszczeń. Dzięki temu wkład filtracyjny zanieczyszcza się bardzo powoli.
 • System EasyClean (jednostki Premium)
  Opatentowany system opróżniania zbiornika na kurz EasyClean to jedyny system na rynku, który pozwala na całkowicie bezpyłowe wyrzucenie śmieci z odkurzacza centralnego.
 • Stalowy zbiornik na kurz
  Dzięki zastosowaniu stalowego zbiornika unikamy wyładowań elektrostatycznych w pobliżu jednostki.