ŁATWE RATY DO ZAPŁATY

Już dziś sprawdź czy możesz dokonać zakupów na raty. Czytaj wiecej »

TECHNIKA GRZEWCZA

W naszej ofercie posiadamy szeroką gamę kotłów dolnego i górnego spalania na paliwa stałe oraz kotły elektryczne i gazowe. W ofercie równie wszystkie akcesoria do wyposażenia kotłowni. Czytaj wiecej »

TECHNIKA ELEKTRYCZNA

W naszej ofercie posiadamy szeroką gamę produktów takich jak przewody, złączki, bezpieczniki, puszki itp Czytaj wiecej »

SYSTEMY WENTYLACYJNE

W naszej ofercie posiadamy szeroką gamę kratek wentylacyjnych, kanałów wentylacyjnych, łączeń oraz elektryczne wentylatory powietrza Czytaj wiecej »

SYSTEM KOMINOWY

W naszej ofercie posiadamy szeroką gamę pustaków keramzytowych, wkładów ceramicznych otulin itp.. Czytaj wiecej »

Narzędzia

W naszej ofercie można nabyć narzędzia drogą kupna lub lub drogą wypożyczenia Czytaj wiecej »

AKCESORIA OGRODNICZE

W naszej ofercie szeroki wybór złączek ogrodniczych, węży, pistoletów itp. Czytaj wiecej »

SYSTEM KOMINOWY Z BLACH KWASO I ŻAROODPORNYCH

Czytaj wiecej »

 

PROMOCYJNY PRODUKT- LIPIEC

 

 

W lipcu promocja na kuchenkę pozwalającą na gotowanie oraz ogrzewanie mieszkania do 120m2 znanej firmy dworek.

 

 

 

Opis:

Ogrzewacz pomieszczeń na paliwa stałe z zespołem wodnym przeznaczony jest do wodnych instalacji centralnego ogrzewania systemu otwartego z wymuszonym obiegiem wody (pompa C.O.), zabezpieczonego zgodnie z normą PN/91/B-024134. Ogrzewacz przeznaczony jest do ogrzewania mieszkań do 110 m2 (w zależności od ocieplenia budynku), może współpracować z instalacją ciepłej wody za pośrednictwem wymiennika ciepła. Dzięki płycie grzewczej można sporządzać ciepłe posiłki. Temperatura wody w kotle nie może przekraczać 85 stopni, a ciśnienie robocze 0,15 MPa. Ogrzewacz wykonany jest z blachy stalowej (kotłowej) konstrukcji spawanej oraz żeliwnej płyty grzewczej. Wymiennik ciepła stanowi prostopadłościan o podwójnych ścianach podzielonych przegrodami wodnymi. W palenisku znajdują się ruszta żeliwne, które w położeniu dolnym (zima) umożliwiają większy zasyp węglem oraz w położeniu górnym (lato) mniejszy zasyp. Dzięki zastosowaniu przepustnicy spalin (przepustnica zamknięta – duży obieg spalin, przepustnica otwarta – mały obieg spalin) regulujemy temperaturę w układzie. W ściance czołowej umieszczony jest termometr, który pokazuje temperaturę wody w kotle. Temperaturę wody w ogrzewaczu regulujemy również dopływem powietrza przy pomocy zastawki ruchomej znajdującej się w drzwiczkach popielnika. W górnej części ściany bocznej wymiennika ciepła przyspawany jest króciec zasilania, a w dolnej króciec wody powrotnej.

12